VAN’A UÇAK SEFERLERİ ARTIRILSIN

VAN’A UÇAK SEFERLERİ ARTIRILSIN

1 milyon 150 bin nüfuslu ilimiz, ülkenin en doğusunda yer alan ve uzaklık nedeniyle ulaşımda genellikle havayolunun tercih edildiği önemli bir kenttir. Her yıl artan yolcu sayısı şehrimizin potansiyelini ortaya koyarken günlük 7 ile 10 arasında değişen uçak seferi, kentin ihtiyacını karşılamaktan çok uzaktır.

Ülkemizin güzide şehirlerinden biri olan Van’da 2019 yılında hayata geçirilen havaalanı genişletme projesinin ardından sefer sayılarında meydana gelen değişiklik, uçak fiyatlarındaki rakamların astronomik bedellerin de üzerine çıkması ve günler öncesinden dahi bilet bulunamaması gibi sorunların ve olumsuz etkilerinin artarak devam etmesi nedeniyle şehrimiz adına büyük endişe duymaktayız.

Van STK’ları olarak dış hatlarda hiçbir seferin gerçekleşmediği Van Ferit Melen Havalimanı’ndan iç hatlarda seyahat etmenin de giderek imkansız hale geldiğini üzülerek takip etmekteyiz.

Neredeyse en pahalı iç hatlar biletlerinin Van üzerinde gerçekleşmesi nedeniyle bu durum şehrin ekonomisine büyük darbe vurmaktadır.

Bu olumsuz durumun devam etmesi durumunda Van şehrinin ekonomisinin yok olma noktasına geleceği konusunda duyduğumuz büyük endişe dolayısıyla bu noktada kamuoyunu bilgilendirmeyi görev edinmiş durumdayız.

Merkezi İstanbul da bulunan Özalp-Saray Derneği olarak

Nüfusu daima artan bir şehir olan Van’ın ülke ekonomisine katkılarını da büyük ölçüde kısıtlayan bu olumsuz durumun sona ermesine adına yetkilileri bu konuda harekete geçmeye davet ediyoruz. Sefer sayısının artırılmasını istiyoruz.

Özalp-Saray Derneği Yönetim Kurulu

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 20 Temmuz 2023
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Ziyaretçi Sayacı

3648092