Van Vakfımızın Yeni Yönetimine Başarılar

            Derneğimizin Kurucu Üyesi Sn. Nizamettin Ağarın Başkanlığından ve Aynı Zamanda Derneğimizin Kurucu Ve Onursal Başkanı Ekrem Eralmaç, Av. Suat Narin’inde Bulunduğu Van Vakfımızın Yeni Oluşun Grubunun Yönetime Seçilmesi Van’ımıza Hayırlı Olmasını Diliyoruz.  

        Bizler Özalp-Saray Derneği Yönetim Olarak Van Vakfının Yönetimini Devralan Bu Yeni Oluşuma Güveniyoruz.  Dostlukları Pekiştirmek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Sağlamak ve Gurbette ki Van’lılara Ulaşarak. Bununla Birlikte Asıl Üstlendiği Misyonu Kültürünü Korumak Olmalıdır. Çünkü Bizim Kültürümüzde Dostluk Var, Dayanışma Var, Kardeşlik Var, Edep Var Ahlak Var.

        Kültür Bir Toplumun Manevi Değerlerinin Toplamıdır. Günümüzde Bu Manevi Değerleri Koruyabilmek İçin Maddi Değerlere İhtiyaç Duyulmaktadır. Özellikle Büyük Şehirlere Göçlerin Yoğunlaştığı Yıllardan Beri Her Toplumun Kendi Kültürünü Koruma Misyonunu Sivil Toplum Kuruluşları Üstlenmişlerdir. Bu Bağlamda Sivil Toplum Kuruluşları ve Yerel Yönetimlerin İş Birliği İçinde Çalışması Zarurettir

           Durum Böyleyken Biz STK Yöneticileri Bu Sorumlulukla Hareket Etmeli Üyelerimizin Hakkını Her Ortamda Korumalıyız. Hiç Bir Siyasi ve Farklı Oluşumların Gölgesinde Kalmadan, Çalışmaları Yapmalıyız. Kimseye Boyun Eğmeden Dik Durmasını Bilmeliyiz.Dernek Adı Altında Yapılan Tüm Uğraşların Amaçlarından Birisinde Gençleri Toplum İçinde Gelecekte Daha Güçlü ve Söz Sahibi Bireyler Yapmak Bunda Eğitimlerine Yardımcı Olunarak ve Kültürlerine Bağlı Kalmalarını Sağlamakla Olur.  Kültür Bir Toplumun Manevi Değerlerinin Toplamıdır.                    

 Tekrar Van Vakfımızın Yeni Yönetimine Başarılar Diliyoruz

Özalp-Saray Derneği

Yönetim Kurulu

 

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 22 Aralık 2016
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Ziyaretçi Sayacı

3648090