Üye Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

3 Ayda Bir Yapılması Planlanan Üye Bilgilendirme Toplantısının İlk ki Bu Hafta Sonu Başarılı Bir Organizasyonla Gerçekleştirildi.

Programda ilk olarak sahne alan Özalp-Saray Dernek Genel Sekreteri Mehmet Uçkan sunuculuğunda başlandı.

Açılış konuşması için Özalp-Saray Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Ağar Selamlamanın ardından 08.04.2012 tarihinde yapılan derneğimiz olağan genel kurul toplantısında sizlerin teveccühüyle göreve getirilen yönetim kurulumuzun 6 aylık çalışma dönemine ait faaliyetlerini kısaca ortaya koyan arkaşalarıma teşekkür ediyorum.

Başlangıcından bu yana bu derneğin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledik ve savunduk. Hal böyleyken herkes bu dernekle ilgili farklı bir ses çıkarmaya devam etti. Ama biz doğru olduğunu inandığımız ve Bu Metropolde hiçbir insanımızı sahipsiz bırakmadık bırakmayacağız iki konuya değinip fazla konuşmayacağım bugün sizin gününüz siz konuşacaksınız biz dinleyeceğiz diyen Başkanı Hüsamettin Ağar biz Dernek Olarak Artık Geleceğimiz olan öğrencilerimize burs veriyoruz. Bundan Böyle Üyelerden gelen Aidatları Öğrencilerimize aktaracağız ve derneğimize bir araba alıyoruz.Tekrar toplantıya göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü şükranlarımı arz eder, saygılarımı sunarım.

Özalp-Saray Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Bozkuş geçen 6 aylık içinde zamanda yapılan faaliyet Etkinlik ve organizasyonlardan bahsederek, üyeleri konu ile ilgili bilgilendirdi.

Özalp-Saray Derneği Yönetim Kurulu Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cesim Çiçek geçen 6 aylık içinde zamanda Gelir-Giderler hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Cesim Çiçek Üyelerin Aidat Ödemeleri Konusunda daha duyarlı olmaya davet etti. Başkan Yardımcısı Çiçek derneğimizin en önemli sorunlarından birisi de üye aidatlarıdır. Üye aidatlarımızı zamanında tahsilâtlarını yapamamaktayız. Üyelerimize daha önceki toplantımızda da bu durumu dile getirmiştik. Sizden  talebimiz geçmişe dönük borçlarınızı kapatmanızdır. Hiçbir üyemizi kaybetmek derdinde değiliz. Kaybetmek istemeyiz fakat bizde yönetici olarak üyelerimizden daha aktif olmalarını ve bizi teşvik edici olmalarını istiyoruz. Üyelerimizin birçoğu maalesef aktif üye değil. Üyelerimizden üye aidatları ile ilgili anlayış bekliyoruz. 

Özalp-Saray Derneği Denetleme Kurulu Üyesi Haluk Şakar  Gerek dernek faaliyetleri gerek sizin derneğinize sahip çıkmanız  ve bu Pazar gününü ailenizle beraber geçirmeyip burada olmanız takdire şayandır. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim diyerek sözlerine son verdi.

 

Özalp-Saray Derneği Denetleme Kurulu Üyesi Hanifi Karakoyun alınacak olan araba gerekliliği konusunda sadece taziye veya düğünler için olmadığını bazı diyaliz hastalarının veya ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacı ve cenaze taşıma için gerekliliğini anlatı.

Özalp-Saray Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Merey Dernek kurmak beli amaç ve ihtiyaçtan doğduğunu bunu farklı alanlara çekmenin hiçbir anlamı olmadığı gibi ve hiçbir şey de kazandırmaz. Hepimizde lazım olduğunda ihtiyaçlarımızı gideriyoruz. Gerek Düğün Gerek Taziye Gerek Sünnet Yani Kimin ihtiyacı olmuşta dernek kapılarını açmamış bu anlamda derneğimize sahip çıkıp en güzel şeklide korumalıyız. Hepinize Teşekkürler.

Başlangıcından Bu Yana Bu Derneğin Tüm Etkinliklerinden Bulunan Dengbêj Kazo Derneğin Çalışmalarını Takdire Şayan Bulduğunu Ve Burada Olmanın Mutluluğunu Sizlere Paylaşmaktan Son Derece Memnunum Olduğunu Dile Getirerek Muhteşem Sesiyle Salondakileri Hüzünlü Gurbeti Anlatı Ve Sanki Her Kesi Geçmişine Götürdü.

Özalp-Saray Derneği Kurucu Üyesi Mustafa Eralmaç Dernek Kurulmadan önceki sıkıntılarımız hepinizce malum kahvehaneler köşesinde taziyelerimizi yapıyorduk şimdi çok şükür kendi yerimizde başımız dik her turlu etkinliklerimiz yapıyor bir araya geliyoruz hasret gideriyoruz kıymetini bilmek lazım. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Ayrıntıların sinevizyon gösterisi ile ekrana geldiği programda daha sonra üyelerden söz alan Marif Alpaslan 6 yıl önce bu dernek kurulurken hiç birimiz bugün bu derneğin bu noktaya geleceğini tahmin bile edemezdik ama yetmez daha fazlası olmalı diyerek içinde bulunduğu müesseseden memnuniyetini dile getirdi.

Özalp-Saray Derneği Eski Halkala İlişkiler Sorumlusu Abdulgafur Erkaymaz Derneğimiz Kuruluş Amaçlarına En Uygun Ve Güzel Şekil Hizmetlerini Sunmakta Halkına Hizmet Etmekte Bizim İçin Ve Bizden Sonraki Gelecekler İçin Bir Nimet Bir Çatı Katılımlarınızdan Dolayı Hepinize Teşekkür Ederim Son Derece Memnun Verici Bir Durum.

Yapabileceklerimizden ve yapmamamız gerekenlerden konu açan Üyelerden Davut Özdeniz Üst katların Yapımı İçin herkesi göreve çağırdı bu yükü yöneticiler daha fazla yüklememek lazım.

 Özalp-Saray Derneği Eski Yöneticilerinden Ahmet Özseçen Dernekçilik Zor Ve Meşakkatli Ancak Bir O Kadar Sevaplı Ve Hayırlı Bir Uğraştır Bu Anlamada Faklı Beklentiler Ve İstekler Bu Kutsiyete Zara Verir Bu Çat Hepimizin Evimizden Ziyade Sahip Çıkmalıyız Heba Olmasın Katılımlarınızdan Dolayı Hepinize Teşekkür Ederim Son Derece Memnun Verici Bir  Durum.

Eski Yöneticilerden Tahir Ölçer bu toplantımızda gecikmiş borçları bulunan üyelerimizin  borçlarını yapılandırılmasını talebe etti.Bu Talep Üzerine Başkan Ağar Bu durumda olan üyelerimiz yarısını ödesinler diğer yarısında biz yöneticiler ödemeye söz veriyoruz diyerek aidat borcu olanları sevindirdi.

Diğer üyelere söz hakkı tanındı. Üyelerin sırayla dilek ve temennilerini dile getirdikleri program, Dengbêj Kazo, Avazên Mezopotamya Programı ve Tuncer Özalp Show Sunucusu Tuncer Özalp ile Diğer Özalplı Sanatçılarımızdan Mıhemedê Serhedê, Dengbêj Metin ve Ozan Şevket verilen plaket töreniyle ardından Sanatçılarımızın hoş ezgileriyle devam etti.

Kapanış konuşmasında Söz Alan Onursal Başkan Ekrem Eralmaç Sizlerin teveccühleri ile güzel bir atmosferde, olgun bir  anlayış içerisinde, geniş bir katılımla yapılan üye bilgilendirme toplantısına göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan ötürü artık çok rahatım bu dernekte çektiğimiz zorluklar bugün meyvesini vermiş olduğunu görüyorum çok mutluyum ve görevi bizden alan bugünkü yönetime sizleri ve benim güvenimi boşa çıkarmamıştır. Bu toplantısında emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerine ayrıca teşekkür ediyorum.Eski Çalışma arkadaşlarım adına toplantıya göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü şükranlarımı arz eder, saygılarımı  sunarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 21 Kasım 2014
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Sosyal Yardımlar

Ziyaretçi Sayacı

3630125