Nesim Çelik Vefat Etti.

Nesim Çelik, Muradiye’nin Uluşar köyünden Ankara’nın üst kademesindeki bürokratlığa kadar hayli ince ve uzun yollarda yürüyerek ulaşmıştır.

Muradiye’nin Uluşar köyünde 1958 yılında dünyaya gelen Nesim Çelik, İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi de Erciş’te okumuştur.  Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1984 yılında mezun olan Çeklik, Hacettepe Üniversitesinde elektrik konusunda ön lisans yaptı.

Halk Bankasında bir yıl kontrollük yaptıktan sonra, 1987 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde müfettişlik sınavını kazanan Çelik, o tarihten itibaren genel müdürlük bünyesinde başmüfettişlik görevini yürütüyordu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Nesim Çelik, 1995 yılında Refah Partisinden milletvekili adayı, 1999 yılında Fazilet Partisinden, 2002 yılında Doğru Yol Partisinden, 2007 yılında ise AK Partiden Van Milletvekili aday adayı olmuştu.

Ankara’da dün vefat eden Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Nesim Çelik (55), Muradiye ilçesinde defnedilecek. Tedavi gördüğü Ankara İbni Sina Hastanesi’nde hayatını kaybeden ve cenazesi uçakla Van’a götürülecek. Çelik, doğum yeri olan Muradiye’nin Ulusan köyünde toprağa verilecek

Hemşerimiz  Sayın Nesim Çelik‘in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Acınızı yürekten paylaşır; merhuma Allahtan rahmet, başta kederli ailesine, mesai arkadaşlarına ve spor camiasına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

Özalp-Saray Derneği

Yönetim Kurulu

 

 

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 21 Kasım 2014
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Ziyaretçi Sayacı

3648075