İcra Kurulu Başkanı

   Değerli Hemşerilerim, İstanbul Herhangi Bir Şehir Değil. Nüfusu Yakın Çevremizde Bulunan Birçok Devletin Nüfusundan Kalabalık, Kendi Başına Bir Devlet Görünümündedir. Biz Vanlılar Bu Devlet İçerisinde Dağıldık, Savrulduk. Bilhassa Esen Yurt Ve Kıraç’ta Yoğunlaştık. Bunu Düşünerek Bir Önceki Yönetimimizle ve Değerli İş Adamlarımızın Desteğiyle Dernek Merkezine Esenyurt ta Sabit Bir Mekâna Kavuşturdu. Önemli Olan Derneğimize Gerçekten Kurumsal Bir Kimlik Kazandırabilmektir. ve Bunu da Kazandırdık.

  

               “ Biz Özalp Saray Derneğini Kurarken Üç İlke İle Yola Çıktık. Bir Çocuğu Büyütürken Ona Verdiğiniz Sevgi ve Şefkat, Bir Profösör’ün Bilgisi, Tecrübesi ve de Hz. Ömer’in Adaletiyle Yola Çıktık. Geldiğimiz Nokta İse Ortadadır. Özalp Saray Derneği Bugüne Kadar Yaptığı Çalışmalar ve Projeler İle Hemşerilerinin Yanında Olmuştur. Bundan Sonrada Öyle Olacaktır.
          Dernekler Sivil Toplum Kuruluşlarının İlk Basamağıdır. Birlikteliği, Dayanışmayı, Yardımlaşmayı, Kültürel Varlıkları Ortaya Çıkarıp Yaşatma ve Geliştirmeyi Amaçlarlar. Üyeler ve Hemşeriler Arası İletişim Kurarlar. Projeler Üretir, Hayata Geçirme Çabası Gösterirler.
      
         Dernekçilik Zor İştir! Kurmak Kolaydır Ama Yaşatmak Büyük Enerji ve Özveri İster. Görev Üstlenenlerin Gücü Kuvveti Ve Enerjisi Sizlersiniz. Sizler Olmadan Dernek Yaşamaz.Çemberdeyiz…Başı Sonu Yok Bunun. Dönüp Dolaşan Bu Çemberde Gün Gelir Birimiz, Başka Gün Bir Diğerimiz Çeker Başı. Önemli Olan Etkin Çalışan Bir Dernek Hüviyetini Kazanmış Olan Derneğimizin, Şeffaf, Güvenilir Bir Yönetim Anlayışıyla Faaliyet Gösteren Bu Manada Örnek Bir Dernek Olarak   Önümüzdeki Yıllarda Daha Geniş Bütçelerle, Hizmetlerini Genişletmesini Yapması İçin Hepimiz, Yönetim, Denetim ve Tüm Üyelerimizle Birlik Beraberlik İçinde Çalışarak Çemberin Büyümesi, Gelişmesi Yaratıcılığı En Tepelere Doğru Taşıyabilmesi…
               İnsanımıza, Doğup Büyüdüğümüz Yöremize Borcumuz Var. Bu Anlamda Hizmet Edebilmek İçin Can Atan Çok Kıymetli Hemşerilerimizin de Hizmetlerini Yerine Getirebilmelerine Özalp-Saray Derneği Olarak Öncülük Etmeye Çalışıyoruz
  Sizler Derneğinize Sahip Çıkmayı Davet Ediyorum. Birliğimizin, Beraberliğimizin, Kardeşliğimizin Pekişmesi Çabasını Göstermeliyiz. Bütün Bu Çalışmalarımız Ağırlıklı Olarak Gönüllü Kişilerin, Kuruluşların Katılım ve Katkılarıyla Gerçekleştirilebilmektedir. Derneğimiz, Bu Doğrultuda Hemen Her Alanda, Çeşitli Kurum ve Kuruluşlarla İş ve Güç Birliği Yaparak İstanbul’da Yaşayan Hemşerilerimizin Sıkıntılarını İhtiyaçlarını Gidermek İçin Gayretlerimizi Artırarak Sürdürmekteyiz.      
              Derneğimiz; Gerek Amacı, Gerekse Yapılanması Bakımından, Diğer Derneklerden Farklıdır.Şöyle Ki;              Derneğimiz Siyasi Partilerin Destekçisi ya da Yandaşı Değildir Olmayacaktır da. Derneğimiz Gücünü Üyelerinden Alan Tam Bağımsız Bir Sivil Toplum Kuruluşu Dur. Derneğimizin Ne Herhangi Bir Siyasi Partiye Yakınlığı Vardır; Ne de İdeolojik Bir Yapılanması Söz Konusudur. Derneğimizin Üyelerini Her Biri Ayrı, Ayrı Siyasi Partilerin Üyesi Olabilirler. Biz Bunu Doğal Karşılıyoruz. Ancak Derneğimizde Herhangi Bir Partinin Öne Çıkarılması Söz Konusu Değildir Sizler Tarafından Kurulan, Bu Derneğimizin Çatısı Altında Dayanışmaya Birliğe ve Beraberliğe Çağırıyorum. Gelin Dostlar, Bir ve Beraber Olalım. Zoru Kolay Kılalım. Bir Elin Nesi Var. İki Elin Sesi Var. Birlikte Kuvvet Doğar.
              Sayın Üyemiz;               Lütfen Derneğimize Üyelik İçin Hemşerilerimizi Teşvik Edelim. Her Zaman Her Ortamda İncitici, Kırıcı, Dışlayıcı Söz ve Davranışlardan Kaçınalım. Her Ne Sebeple Olursa Olsun Ayrımcılık Bizlere Yakışmaz. İnsanların Hatalarını Büyütmek, Kınamak Birlik Beraberliğe Katkı Yapmaz.Bizler Gelecek Nesillerimize İyi Örnekler Vermek, Birliğin Beraberliğin Yardımlaşmanın Ne Kadar Güzel Bir Haslet Olduğunu İspatlamak Zorundayız. Kendi İçimizde Kötülerimiz Varsa İyi Etmek, Yanlışlarımız Varsa Doğrultmak Durumundayız. Unutmayalım Ki; Kötüye Kötü Demekle İyi Olmaz, Yanlışa Yanlış Demekle Doğrulmaz.     
İşte Bu Temennilerle Taşın Altına Soktuk Elimizi…
Şimdilik Biz Yüklendik Derneğimizin Yönetimini, Hemşerilerimize Daha İyi Hizmet Verebilmek Ve Olanaklar Sağlayabilmek İçin Özalp Saray Ve Dayanışma Derneğini En Yakın Zaman Vakfa Çevireceğiz. İnanıyorum Ki Bu Süreçte Sayın Onursal Başkanımız Sn. Ekrem Eralmaç Başta Olmak Üzere İş Adamlarımız Ve Hayırsever Vatandaşlarımız Bizim Yanımızda Olacaktır. Bugüne Kadar Derneğe Katkıları Olan Tüm Hemşerilerimize Ve Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyor Tüm Hemşerilerimi Ve Üyelerimizi Sevgi Ve Saygıyla Selamlıyorum. Umutlarınız Daim Olsun 

İcra  Başkanı    Hüsamettin Ağar   

Yorumlar

Yorum Kapalıdır.

Başkanlarımız

Image Map