FESİH HOCAMIZIN VEDA MESAJI

            Özalp-Saray Derneği’mizin kıymetli takipçileri; 2008-2023 yılları arasında sizlerle birlikte insanlarımıza hizmet ettik. Bu süreçte üzerime düşeni layıkıyla yaptığıma inanıyorum. Birlikte hareket ettiğimiz tüm gönül dostlarıma teşekkür ediyorum. Bu gün yeni bayrağı devralan ve layıkıyla yapacağına inancım tam olan Atilla BAYSAL hocama bırakmanın sevinci içindeyim. Tabi Sizlerden ayrılmanın da üzüntüsünü yaşıyorum.
           İnanıyorum ki Bu hizmetler silsilesi daha da ilerleyerek eksikliklerimize yeni çözümler üretip daha kurumsallaşır, profesyonelce ve zamana uygun davranıp tüm insanlarımızın hoşnut olacağı ve mazeretlere fırsat vermeden yerinde inisiyatif ve çözüm geliştirecek imkanlar oluşturulur.
          Mevcut yönetimimizin, her zamanki gibi kucaklayıcı olacağına ve bahanelere hatta su-i niyetle eleştirenlere, yine her zamanki gibi dinleyip dikkate alarak ama doğru bildiğimizden da asla vazgeçmeyeceği o anı düşünmeyerek bir bütün ve geleceği gözeterek hareket edeceğinden hiç kuşkum yok.
        Birliğinizi Beraberliğinizi basit ve geçici menfaat için heba etmeyin. Yarın yine göz göze geleceksiniz acılarınız ve sevinçlerinizi paylaşacaksınız. Bir arada olmanın zorunluluğunun farkında olarak hareket etmekten başka şansınız yok. Bu anlamda birbirinizin kıymetini bilin. Kaybettikten sonra hiç bir faydası olmayacak. Ve keşke cümlesi asla sizi tatmin edemeyecek.
       İş hayatımın %90’ı burada sizlerle geçti. Buradaki işleri hiç bir zaman derneğimizin çalışanıyım diye yapamadım öncelikle kendim olarak özümseyerek ve benimseyerek yaptım. Bugün eşime-dostuma, komşuma yarın bana mantığını ve rızay-ı ilahi gözeterek yaptım. Değil Özalp-Sarayı ve hata Van’ı bırakın her kim gelmişse bu dernekten boş çıkmamıştır. Konya’dan İzmir’e, Bodrum’dan Tekirdağ’a Kocaeli’nden İstanbul’a kadar tüm derneklerimize destek olmuş ve rehberlik etmişiz. Sayısız derneğin kuruluşuna rehberlik etmişizdir. Bunu muhasebesini sizlerin samimiyetine bırakıyorum .
       Unutmayın! Her şey geçer, ömür de geçer, bütün tartışmalar biter, bütün gündemler değişir, bütün unvanlar, koltuklar, makamlar geride kalır, bütün telaşlar son bulur, hayat sensiz de akıp gider. Ne yaparsan yap kimseyi razı edemezsin muhakkak bir eksiğin bulunur. Sen Allah’ı razı etmeye bak! Çünkü O seni asla yalnız bırakmaz. Ve sakın Unutma! Allah kuluna şah damarından daha yakındır. (Kaf, 16).
        Siz değerli Özalp-Saray’lılara son olarak şunu söyleyebilirim: Yarını düşünüyorsan buğday ek, 10 yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, eğer geleceği düşünüyorsan insan yetiştir. Bu anlamda tüm gücünüzü çocuklarınız çok para ya da hemen iş bulacağı bir meşguliyetten ziyade onları okutmakla meşgul olunuz.
Özalp-Saray Derneği’mizin kıymetli ailesi ve dostları zaman zaman elimde olmadan kendimce ve içinde bulunduğum durumun o anki ruh-u halimle sizleri üzdüysem hakkınızı helal edin. Hepiniz benim için çok kıymetlisiniz…
FESİH YORULMAZ
15.08.2023 İstanbul

Yorumlar

  • Yazının Tarihi: 19 Ağustos 2023
  • Yazar: Fesih
  • Yazarın bu yazısı 418 defa okundu.
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Ziyaretçi Sayacı

3648092