Prof. Dr. Şakir Gözütok

1959 yılında Van’ın Özalp ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini bu ilçede tamamladıktan sonra, Artvin Öğretmen Okulu’nu yatılı olarak kazanarak lise eğitimini burada bitirdi. Üç yıllık ilkokul öğretmenliğinden sonra girdiği üniversite sınavlarında Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı, burada 1983 yılında başladığı eğitimini 1988 yılında tamamladı. Aynı yıl içerisinde Lise öğretmeni olarak Anadolu Liselerinde görev aldı.

1991 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı master eğitimine, “Bir Din Eğitimi Disiplini Olarak Tasavvuf” adlı teziyle 1992 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. Akabinde aynı üniversitede “Hz. Peygamber’in Mekki ve Medeni Hadislerinde Uyguladığı Eğitim Metotları” adlı teziyle de 1995 yılında doktorasını bitirdi.

1993 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne Araştırma Görevlisi olarak girdi. !994 yılında aynı üniversiteye bağlı Özalp Meslek Yüksek Okulu’na “Kurucu Müdür” olarak atandı. Üç yıllık görev süresini tamamladıktan sonra 1998 yılında İlahiyat Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü’ne getirildi. Toplam dokuz yıl müdürlük görevini yaptı.

1996 yılında Yardımcı Doçentlik kadrosuna atandı ve Yaklaşık 12 yıl Üniversite Senatosu Üyeliği de yapan Doç. Dr. Şakir Gözütok, 2006 yılında bu görevlerinden ayrılmıştır. 2008 yılının hemen başında Doçentlik ünvanını aldı.

“İslâm’a Yönelik İthamlara Cevaplar” (1991, Konya), “Tasavvufta Şahsiyet Eğitimi” (1996, İstanbul) ve “İlk Dönem İslâm Eğitim Tarihi” (2005, Ankara) adlı yayımlanmış üç kitabı bulunmaktadır. Çok sayıda hakemli ilmi dergilerde ve çeşitli yayın organlarında makaleleri ve denemeleri yayımlanmıştır.

İngilizce ve Arapça’yı iyi derecede bilen Doç. Dr. Şakir GÖZÜTOK, evli ve dört kız çocuğu babasıdır.

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 21 Ekim 2014
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Sosyal Yardımlar

Ziyaretçi Sayacı

3642052