Derneğimizde Van Kahvaltısı

                 Van Özalp-Saray Derneğinin Yeni Başkanı Seçilen Hüsamettin Ağar’ın ve Dernek Yönetiminin Hazırladıkları Kahvaltı Programına, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Van  Bahçesaray Belediye Başkanı Hayati Orhan, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcıları Gürbüz Süleymanoğlu, Ünsal Kıraç, Emin Batmazoğlu, Mustafa Akboğa, Esenyurt Belediyesi Başkan Danışmanları Metin Karakoç, Serkan Kara, Mustafa Eralmaç, Abdurrahman Teymur ve  Selahattin Aydar eşlik ederek katıldılar.

          Kahvaltı Programının Sunuculuğunu Yapan Dernek Genel Sekreteri Mehmet Uçkan Misafirleri Takdim Ettikten Sonra Program Başladı.                                                           

 Doç.Dr. Mehmet Çelik, AKDOĞU Dernek Onursal Başkanı Mehmet Işık ve Yeni Başkanı Hasan Kızılkaya İle Yönetimi Şenay Değer, Av.İbrahim Bülbüllü İle İş Adamları Nizamettin Ağar, Bari Taşdemir, Orhan Özbey, Ekrem İncel, İsmail Ayaz, Mehmet Işık, , Seyfettin Başkan, Sanatçı Tuncer Özalp ve Basın Mensupları Katıldı.

               Kahvaltı Programının Ardından, Van Özalp-Saray Dernek Başkanı Hüsamettin Ağar’ın Yaptığı Açılış Konuşmasında Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun Derneklerine Maddi ve Manevi Desteklerini Esirgemediğini Belirterek Teşekkür Etti.  Ağar “ Derneğimizi Kurduğumuz Günden Bu Yana Desteğini Hiçbir Zaman Bizlerden Esirgemeyen, Birlik Ve Beraberliğimizi Sağlamamıza Yardımcı Olan Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’nu Burada Ağırlamaktan Onur Duyuyoruz. Geçtiğimiz Günlerde Yaşadığımız Deprem Felaketinde De Bizlere Kucak Açarak Yaralarımızı Sarmamıza Büyük Bir Çaba Harcayan Ve Vanlıları Bu Zor Günlerinde Yalnız Bırakmayan Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’na Ve Tüm Yardımsever Vatandaşlarımıza Teşekkür Ederim ”Dedi.

Dernek Başkanı Hüsamettin Ağar’ın Ardından Konuk Belediye Başkanı Hayati Orhan, İstanbul’dan Van’a Uzanan Bu Yardım Ve Desteklerin, Birlik Beraberlik Kendisini Çok Mutlu Ettiğini Söyledi. Bahçesaray Belediye Başkanı Hayati Orhan, Kendi İlçelerinde Yapılacak Festivale Başta Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu Olmak Üzere Tüm Konukları Davet Etti.

Van Özalp-Saray Derneği Eski Başkanı ve Aynı Zamanda Onursal Başkanı Ekrem Eralmaç, Görevi Sırasında Desteklerini Esirgemeyen Vanlı Hemşerilerine, Dernek Üyelerine, Dernek Yönetimine ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’na Desteklerinden Dolayı Teşekkür Etti. Bu günlerin kıymetini bilinmeli ve temennim odur ki Ülkemizin içinde bulunduğu bu salcılı dönemi atlatılmasıdır. Tüm katılımcılara teşekkür ederek. Onursal Başkanlığı layık Gören Dernek Üyelerine teşekkür edip sizlere layık olmaya çalışacağım. Dedi

              Kadıoğlu “ Amacımız ülkemizi daha iyi seviyelerde görmek”   

              Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu “ Van Özalp-Saray derneğinin ben ne şartlarla buralara geldiğini ve bu birlik beraberliğin nasıl kurulduğunu en iyi bilenlerden birisiyim” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti. Başkan Kadıoğlu “ Aranızdaki birlik ve beraberliğiniz bozulmasın, kardeşliğiniz daim olsun. Derneğimiz her alanda büyük çabalar vererek bu duruma geldi. Derneğimizin Van depremindeki yaptığı çalışmayı takdir ediyorum sizlerden isteğim birbirinizi unutmayarak birlik beraberlik içinde geleceğimize örnek olmanızdır. Bizlerden sonra gelecek gençlerimizin daha üst seviyelerde olması için, vatandaşlarımıza sadece maddi destekler değil, manevi desteklerde verdik. Bunların örneklerini bu tarz derneklerin programlarında görmekteyiz. Bizim amacımız ülkemizin daha yaşanır seviyelerde olması, birlik beraberliğin ve aynı zamanda kardeşliğimizin bozulmamasına sağlamaktır. Eğer bu birlikteliğimiz bozulmadığı takdirde gelecekte Türkiye’mizi daha iyi yerlerde göreceğimize emin olabilirsiniz. Ben bu programı hazırlayan eski dernek yönetimine, yeni dernek yönetimine ve dernek üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Çelik Programa Katılan Misafirlerle Kahvaltıdan Kısa Bir Sohbetle meşhur esperilerini yaparak katılımcıları mutlu etti.

         Kültür Dershaneleri –Okyanus Kolejleri Sahibi Sn. Orhan Özbey Ben Kendimi Bu Dernekte Buldum Yılar Önce Geldiğim İstanbul’da Gerçek Anlamda Dostlarımla Hemşerilerimle Hasret Giderme Buluşma Beni Fevkalade Mutlu Ediyor. Bu Dernekte Yapılan Güzel Hizmetler Var Takdire Şayan Allah Sebebiyet Verenlerden Razı Olsun

Kardeş Dernek AKDOĞU Onursal başkanı Mehmet Işık , , Geçen yıl Erzurum’un kırsal iki ilçesi Çat merkez ve bağlı 43 köydeki 700 Karayazı’da 500 çocuğu sünnet ettirdiklerini bu yıl Van’ın Özalp ve Saray ilçelerinde gerçekleştirilecek olan sünnet organizasyonları önümüzdeki aylarda yapılacağını söyledi.

                                    Katılan  Dernek Yöneticileri

 

Cesim Çiçek – Mehmet Uçkan – Nihat Bozkuş – Turan Katıldı – Nihat Taştekin-Bedrettin Akyol – Fesih Oktay  – Abdulselam Artok – Halit Çalışır    -Bülent Kılıçal – Kiyasettin Özöner  – Bahattin Kalabalık-Aydın Ertürkmen – Salih Bozkurt – Celal Mağat – Ali İhsan Merey – Medeni Güntürk – Mahfuz Erbulun – Emin Benöz-Raif Kurbani – Recep Tanrıtanır –  Hanifi Karakoyun – Haluk Şakar- Cengiz Gürsel – Kadir Yanan – Kerem Özmenteş

 

 
 
 

Yorumlar



  • Yazının Tarihi: 21 Kasım 2014
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Ziyaretçi Sayacı

3643567