Derneğimiz Özgür Basın Çalışanları Unutmadı

Özalp Saray Derneği Özgür Basın Çalışanları Unutmadı

Özalp-Saray İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeni ile basın mensuplarına ve Vanlı sanatçılarla dernek merkezinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Van depreminde Vanlıları yalnız bırakmadıkları, ülkenin birliği ve beraberliği, yaralarının sarılması için duyulmayan seslerin sesi olan basın mensuplarına ve Vanlı sanatçılara teşekkür etti.

Kayatek İnşaat Yönetim Kurulu başkanı Erol Temel sponsorluğunda düzenlenen ve geleneksel Van kahvaltısına çok sayıda İş adamı, sanatçı ve basın mensupları katıldı. Programın sunumunu Özalp Saray dernek başkan yardımcısı Hüsamettin Ağar ve Genel sekreter Mehmet Uçkan yaptı. Kahvaltıya; Kültür Dershaneleri ve Okyanus Kolejlerinin yönetim kurulu başkanı Orhan Özbey, Van Vakfı genel sekreteri ve Tem Hospitol yönetim kurulu üyesi Nizamettin Ağar, Bal Deresi yönetim kurulu başkanı Ekrem İncel, Esenyurt’ta bulunan Van dernek başkanları, İstanbul Yerel Gazeteciler dernek başkanı Murat Abdullahoğlu, Van Gündem gazetesi İmtiyaz sahibi Sevda Durgun ve çok sayıda basın mensupları katıldı.

Yaptıkları başarılı çalışmalar ve etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Özalp Saray dernek Başkanı Ekrem Eralmaç kahvaltıda yaptığı konuşmasında basın mensuplarına Van depreminde yaptıkları desteklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Van depreminde hayatını kaybeden Sebahattin Yılmaz ile Cem Emir’i rahmetle anarak gazetecilerin ne kadar zor şartlarda görevlerini icra ettiklerini anlattı. Eralmaç konuşmasına

Bir ülkede demokratik sistemin güçlü temeller üzerinde yükselmesi, basın özgürlüğünün korunması ve geliştirilmesine bağlıdır. Halkın sesi olma görevini üstlenen bağımsız ve özgür basınımız, düşünce özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu yüzden yerel medyacılar ve gazetecilerin daha çok desteklenmesi gerektiği kanaatindeyim. Bölgenin sorunlarını gündeme taşıyarak sorunların çözümü noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler.

Evrensel basın değerlerinden kopmayarak farklı görüş ve düşünceleri objektif bir şekilde halkın bilgisine sunmaktadırlar. Görevlerini yerine getirmek uğruna her türlü hava şartlarında, gece gündüz demeden en olumsuz durumlarda bile yılmadan çalışan ve bu uğurda gösterilen başarılar takdire şayandır. Şuanda Ceza evlerinde bulunan tüm özgür basınımızın değerli mensuplarına da bu duygu ve düşüncelerle 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor, Van depreminden dolayı göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum ve sevgilerini sunuyorum” dedi.

 
 
 
 
 
 

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 21 Kasım 2014
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Sosyal Yardımlar

Ziyaretçi Sayacı

3630118