Dernek Başkanımız Abdulgafur Erkaymaz’dan Mesaj

Değerli Hemşehrilerim, Çok Kıymetli Özalp-Saray’lılar,

Malumunuz Şölen Havasında Özalp-Saray Derneğimizin 7.Olağan Genel Kurulu 21 Nisan Tarihinde Yapılmış Ve Yapılan Oylamada Üyelerimizin Desteği İle Özalp-Saray Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Seçilmiş Bulunmaktayım. Yeni Dönemde Derneğimizin Büyük Sorumluluğunu Omuzlarıma Almanın Gurur Ve Bilinci İle Hizmet Edebilmenin Sevincini Sizlerle Birlikte Yaşayacağım.

Derneğimizin Eski Başkanlarına, Yöneticilerine Ve  Özellikle Bizler İçin Büyük Değer İfade Eden Ve Bu Derneğe Başkanlık Yapmış, Hepimize Önderlik Yapan Bizlerle Birlikte Bu Derneğin Yaşamasına Katkıda Bulunmuş Ve Derneğimizi Bugüne Getiren Kurucu Ve Onursal Başkanımız Sn. Ekrem Eralmaç Şahsında Emek Verip Bizlere Emanet Etikleri Bu Derneğimiz İçin Onlara Teşekkürü Bir Borç Biliyorum.. 

 

Bugün Aramızda Olamayıp Ebediyete İntikal Etmiş Değerli Yönetim Kurulu Arkadaşlarımızı Ve Tüm Hemşerilerimizi Rahmetle Anıyorum.

2006 Yılında Kurulan Derneğimiz;18 Yıllık Devasa Bir Hikâyenin Ürünüdür. Bu Süre Zarfında Çok Badirelere Şahitlik Ettik. Umarız Ki Bundan Sonraki Nice 18 Yılı Sıkıntısız, Sadece Hizmetle Doldururuz.

Zaman Geçtikçe Sizlerin De Takdir Edeceği Üzere “Özalp-Saray Derneği” Profesyonelleşmekte Ve Markalaşmaktadır. Markalaşmak,  Stabillikten Uzak, Sürekli Üretken Olmak Gerçekten Kolay Bir İş Değildir.  Kolay Bir İş Olmadığı Gibi Sadece İstemek Ve Arzulamak Da Yeterli Değildir.  Bu Ancak Toplumun Kabul Etmesiyle Gerçekleşebilmektedir. Marka Yaratmak, Uzun Yıllar Titiz Ve Başarılı Çalışmayı Gerektirir Ki Özalp-Saray Bunu Başarmış Nadir Derneklerden Biridir. Bundan Sonra Da Dernek Olarak, Edinilmiş Bu Marka Değerini Artırmaya Yönelik Her Türlü Gayret Ve Çalışmanın İçerisinde Olacağımızı Ve Bu Süreci Yine Siz Değerli Üyelerimizle El Ele Vererek Gerçekleştireceğimizden Hiçbir Endişem, Şüphem Yoktur. .

 

 

                       Çok Kıymetli Özalp-Saray’lılar

Özalp-Saray Derneği Başkanı Olarak Hemşerilerimizin Desteğiyle Derneğimiz  İçin Güzel Projelere İmza Atabilmek Amacındayım. Bütün Hemşerilerimizin Ve Üyelerimizin İyi Ve Kötü Günlerinde Hizmetlerinde Olmak İçin Çaba Sarf Edeceğiz. Şeffaf Ve Hesap Verilebilir Bir Yönetim Anlayışı Sürdüreceğiz

Üç Yıl Başkanlığını Yürüteceğim Derneğimizde, Derneğimizi Kurumsal, Ekonomik Ve Sosyal Açıdan Güçlendirmek İçin Üye, Dost Ve Hemşerilerimin Görüş Ve Önerilerini Dikkate Alarak Yürüteceğiz.

 

 

Özelikle  İstanbul’daki Özalp-Saray’lı Bürokratları, İş İnsanlarını, Eğitimcileri, Velhasıl-I Kelam Toplumun İçinde Olan Her Kesime Ulaşmaya Ve İnsanlarımıza Hizmet Etmeye Davet Edeceğim.

Kültür-Sanat, Eğitim, Sportif Faaliyetler Konusunda Da Yönetim Kurulu Arkadaşlarımızla Birlikte Standartlarımızı Zorlayacağız. Faaliyetlerimizi Çeşitlendirme Konusunda, Her Türlü Fikir Ve Görüşe Açık Olacağız. Kültür Sanat Birimimizin Etkinliklerinde Desteklerimizi Esirgemeyeceğiz.

 

“Burası Benim Evim. Evime Sahip Çıkmak Da Görevim Anlayışında Olmalıyız’’

Farklı Organizasyonlarda,  Hemşerilerimizle, Dostlarımızla Buluşup Sohbet Edebileceğimiz, Çeşitli Etkinliklerle Birlikte Olmanın, Bir Arada Bazı Faaliyetlerde Bulunabilmenin Hazzına Varacağı Yerdir  Özalp-Saray Derneği.  Bizlerde Burada Bu Tadı Alarak Burası Benim Evim Demeliyiz Ve Sahip Çıkmalıyız.

Hemşeri Dernekleri Kendi Yörelerinin Kültürel, Adet Ve Geleneklerini Muhafaza Etmeye Çalışırken, Hemşerilik Anlayışı Ve İlişkiler Geliştirilirken Unutulmaması Gereken Unsur; Kendileri Gibi Düşünmeyen Ve Yaşamayan Farklı İnsanları Da Anlayışla Karşılamak, Farklılıklarını Kolay Hazmetmek Ve Farklılığı Zenginlik Olarak Kabullenmek Durumundayız. Zor Ama Olması Gereken Erdemliktir.

 

Velhasıl-I Kelam Gurbet Ellerde Her Birimizin Diğerine İhtiyaç Duyduğu Bu Anakentte, Bir Birimize Sahip Çıkmalı, Değerlerimizi Korumalıyız. Biz De Bu Amaçla Bütün Hemşerilerimizi, Bir Arada Tutmanın Çabasına Gireceğiz. Çünkü Çokluktan Kuvvet Doğar. Birlik Olup, Sinerjiyi Koruyabilmeliyiz Ki Bu Amaçla Sivil Toplum Kuruluşları Vardır. Bunu Başardığımız Zaman, Örnek Ve Saygı Duyulur Bir Beraberliği Başarmış Oluruz. Bunun Üstesinden Geleceğimize İnancım Tamdır.

Sivil Toplum Örgütleri Yenilikleri Benimsedikçe, Kurumsallaştıkça Ve Üyeleri Birbirleriyle Bilimsel Ortamda Kenetlendikçe Güçlenir, Gücünü Arttırır. Biz Kurucuları Olarak, Çok Derin Hikâyelere Şahit Olduk. Bu Dernek Kolay Kolay Bu Günlere Gelmedi. Yeri Geldi Oturduk Ağladık, Çıkmaza Girdik. Ama Hamd Olsun Ki Yüce Allah’a Bu Gün Bu Durumdayız. Bu Başarıyı Daha İleriye Taşımak İse Özellikle Gençlerimizin Görevi Olmalıdır. Bu Noktada Daha İyisini Yapacağımıza İnanıyorum.

 

 

 

 

Memleket Hasreti Burnunda Tüten, Özalp-Saray Derneğinin Sevgisini Gönlünde Yaşatan Sizlerin;

Maddi Ve Manevi Desteklerini Esirgemeyeceğinize İnancım Tamdır.

Bütün Üye Ve Hayırsever Hemşerilerimize; Elbette Ki İhtiyacımız Vardır. Bir Olalım Birlik Olalım. Aynı Sofranın Etrafında Halkımıza Hizmet Etmeye Gönüllü Olalım.  Darb-I Meselde Dendiği Gibi: Bir Elin Nesi Var; İki Elin Sesi Var. Birlikten Kuvvet Doğar.

Bu Hasbihalle, Gelecek Güzel Günlerde Buluşmanın Heyecanı İle; Hepinize, Sevgi-Saygı Ve Hürmetlerimi Sunarım. Sağlık Sıhhat Ve Afiyetle Kalınız…

 

Abdulgafur Erkaymaz

Özalp-Saray Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 25 Mayıs 2024
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Ziyaretçi Sayacı

3648092