Futbol Turnuvası bu yıl da büyük ilgi gördü

 

Özalp-Saray Kültür ve Dayanışma derneğinin19 Haziran – 4 Temmuz 2010  Tarihleri arasında   düzenlemiş olduğu halı saha futbol turnuvası bu yıl da büyük ilgi gördü. 6500 Kapasiteli Gaziler Stadında gerçekleşen turnuvaya son derece çekişmeli geçti ve sportmenlik kurallarına uygun olarak gerçekleşti.                                                        

 

Özalp-Saray’ın köyleri arasında düzenlenen turnuva 19 Haziran 2010 tarihinden   16 takımla Esenyurt Gaziler parkındaki stadyumda Esenyurt belediye başkanımız Sn. Necmi Kadıoğlu  meclis üyelerimiz ve Dernek üyelerimizin katılımıyla startı  verilenmişti. 16 köy takımı katıldığı Gruplarda oynanan maçların ardından sırasıyla çeyrek final ve yarı final maçları oynandı. Bu çekişmeli ve zorlu geçen müsabakalarda finale kalan takımlar Milan Engiz ve Sarı köy Spor oldu.

 

 

 

4 Temmuz 2010 tarihinde Esenyut Gaziler Şehir stadyumu tarihi bir günü yaşıyordu yaklaşık 4000 Van’lı Özalp’lı ve Saraylının yanı sıra birçok misafirin katılımı ile  program saat 14:00 te Dernek ikinci başkanımız Hüsamettin Ağar’ın sunuculuğuyla hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. 14:30 da Savatlı Sporla Değirmigöl Sporun  3.culuk ve 4.culuk için kıyasıya yaptıkları mücadelenin sonunda Değirmigöl Spor Savatlı sporu 3-2 yener  turnuvayı üçüncü olarak bitirdi maçın sonunda tam bir şölen havasında geçen ve gelenekselleşen Futbol turnuvası final şöleninde sahne alan Dengbêj Kazo, Mehmet Öndül ve Vanlı Rıdvan gibi sanatçılarımızın söylediği Türkçe ve Kürtçe türkülerle dolup taşan türbinlerdeki izleyicileri coşturdular adeta bütün seyircilerin sahaya akın etmesinde ve tutulan uzun halaylarla ayrıca bir renk katarak statta bulunanlar keyifli bir Pazar günü yaşattılar.

 

 

Futbol Turnuvası finaline Esenyurt Belediye Başkanı Sn.Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Selahattin Aydar, Esenyurt Sor Komisyon Başkanı Sn. Murat Cebecioğlu Spor sorumlusu Sn. Adem Ekiz Dernek başkanlarından Akdoğu Dernek Başkanı Sn. Mehmet Işık ve Yönetimi Sultanbeyli Dernek Başkanı Sn. Cafer Kanpolat ve Yönetimi Van ve Çevresi Dernek Başkanı Sn. Yusuf Tunçil ve Yönetimi Savatlı Dernek Başkanı Sn. Selim Azrak ve Yönetimi Bizim Van Dernek Başkanı Sn. İsa Yavuz Okmeydanı Vanlılar Dernek Başkanı Sn. Ramazan Baykara ve Yönetimi

 

Sanatçılarımızdan Dengbêj Koza, Mehmet Öndül ve Vanlı Rıdvan  İş Adamlarımızın yoğun ilgi gösterdiği turnuvada Sn. Cahit Eftekin, Sn.Abdurahman Teymur Sn. Cezir Çiftçi, Sn. Nazım Çelikhas, Sn. Şahabettin Sürü, Sn. Nizamettin Gülaçar, Sn. Nevzat Mutlu, Sn. Ömer Yaltırik, Sn. Davut Özdeniz, Sn. Kerem Özmenteş. Sn. Fesih Oralel, Sn. Abdurahman Biter Sn. Fesih Şahin Dede, Sn. Ferit İzcioğlu Sn. Celil Çifti, Sn. Suat Müştü, Sn. Seyfi Özbey, Sn. Cüneyt Erzengin, Sn. Bahattin Kalabalık, Sn. Cemal Özmenteş, Sn. Hüsamettin Yaraş, Sn. Vehbi Elmalı, Sn. Hacı Kalabalık, Sn. Nurettin Taştekin, Sn. İbrahim Taştekin, Sn. Allaadin Baysal ve Doğan Arvas Basından Van Medeniyetler Dergisi, Marmara’nın sesi, Gevaş Sesi ve Değişim gazetesi ve Turnuvanın başından sonuna kadar bizlere sağlık hizmetleri sunarak bizleri onurlandıran TEM  Hospital Hastanesin Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Nizamettin Ağarın ve görev yapan sağlık personeli ve Sağmalı köyü muhtarı Sn. Rıfat Özçiçek anons edilerek katılımlarından dolayı teşekkür edildi 

 

 

Saat 17:00de finale kalan Milan Engiz ile Sarı köy Sporun final maçı başladı.ilk devresi  0-0 biten karşılaşmanın devre arasında Derneğimize her zaman yardımları bulunan  Esenyurt’un mimarı  büyük başkan  Hüsamettin Ağar’ın anonsuyla  stada teşrif eden Esenyut Belediye başkanı Sn.Necmi  Kadıoğlu başkan yardımcı Selahattin Aydar  belediye meclis  üyemiz Mustafa Eralmaç ve beraberindeki heyetle  karşılaşmayı izlemek üzere yerlerini aldılar. Maçın ikinci yarısında da gol olmayınca penaltılar sonucu Milan Engiz Sarı köy Sporu 5-4 yenerek final maçında kupayı kazanan taraf yine Sedef İnşaat Sponsorluğunda Sn. Şahabettin Sürü’nün başkanlığında Milan Engiz Spor kupasını almış oldu.

 

 

 

 

Dernek 2.Başkan Sn. Hüsamettin Ağarın Özalp-Saray Kültür ve Yardımlaşma Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Cesim Çiçek Abdulgafur Erkaymaz  Bedrettin Akyol Emin Çırak Bülent Kılıçal Nihat Bozkuş Mehmet kaya  Sadarettin Artunç Medeni Güntürk ve Dernek başkanı Ekrem Eralmaç Sahneye davet ederek Günün anlam ve önenin belirten konuşmasını yapmak üzere Sn. Ekrem Eralmaç söz aldı konuşmasında, ‘‘Sayın belediye başkanlarım, değerli meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli başkanları ve türbinde bizi izleyen değerli hemşerilerimiz, 3 yıldır turnuva maçlarımızı açılışlarımızı ve finallerimizi dolu dolu yaşayan Özalp-Saraylılar hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Futbol turnuvası Özalp-Saray derneğinin yegâne faaliyetlerinden bir tanesidir.2007 yılında başladığımız bu faaliyetin bu yıl Üçüncüsünü düzenliyoruz. Kardeşlerimiz bugün bu sahada takımları adına mücadele diyorlar. İnşallah bugün burada tribünlerde olan çocuklarımız da ileriki geleneksel turnuvalarda kendi köy takımları için mücadele ederler. Kendilerine ve bir Özalp-Saraylıya yakışır şekilde hakemlere yardımcı olarak bu sahada centilmence bir mücadele içinde olmalarını beklediğimizden de daha güzel bir duruş sergilediniz tüm takımları saygı ve sevgilerimizi sunuyorum’’diyerek şöyle devam etti. Bugün finale kalan 4 takımımızın mücadelesi oldukça çekişmeli geçti. Biz dernek yönetimi olarak, yapılan hizmetlere önem veriyoruz. Hemşerilerimizin daha iyi bu tür kültür faaliyetlerine ihtiyaç var. Bu tür organizelerle Hemşerilerimizin bir nebzede olsa stresten uzaklaştırarak moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak Birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmektir. yaklaşık 6 haftadır süren turnuvada kıyasıya mücadele eden tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. Yapılan turnuva neticesinde birinciliği elde edip kupayı hak eden Milan Engiz’a hayırlı olsun” dedi.

 

 

Kupa törenine geçildi  sahaya  konuşmalarını ve kupa ve plaketleri vermek üzere Sn. Necmi Kadıoğlu davet edildi  bir konuşma yaparak dernek faaliyetlerini Kutladıktan sonra  2. olan Sarı Köy Sopruda kutlayarak  şampiyon olan Milan Engiz Spor takım başkanı Sn. Şahabettin Sürü’yü Kutlayarak kupasını verdi ve teşekkür etti.Kupayı ikinci kez kazanan Sedef İnşaat Sponsorluğunda Milan Engiz Spor takım başkanı Sn. Şahabettin Sürü Söz alarak şampiyon olan takımı 1 hafta Van da dernek  başka ve yöneticileri ile beraber  beş yıldızlı bir otelde misafir edip ağılayacağını belittiler.

 

Sn. belediye başkanına derneğimize yapmış olduğu yardımlardan dolayı dernek başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri şükran plaketi sundular.Turnuva boyunca sağlık ekibi ve bir ambulansla bize sponsorluk yapan tem Hospital yönetim kurulu uyası Sn. Nizamettin Ağar’a da plaketini belediye başkanımız Sn. Necmi Kadıoğlu ve başkanımız Ekrem Eralmaç sundular.  Turnuvada ikinci olan Sarı köy spor takımına kupasını belediye başkan yardımcı Sn. Selahattin Aydar   takım başkanı Cengiz Gürsel’e verdi.Uçuncu olan takıma kupasını meclis üyemiz Sn. Mustafa Eralmaç  Değirmigöl spor takım başkanı Sn. Nizamettin Gülaçar’a  taktım etti. Dördüncü olan savatlı takımına kupası savatlı dernek başkanı Sn. Selim Azrak takım başkanı Sn.Sıddık Ebinç’e verdi.  En centilmen seçilen Keşiş spora  kupasını Sn. Bedrettin Akyol takım başkanı Sn. Bayram Karakoç’a verdi.Takım Başkanlarına  Plaketlerini Sn. Mehmet Işık, Sn. Cafer Kanpolat  ve Sn. Cahit Eftekin Takdim ettiler.Bu arada tören devam ederken işleri dolayısıyla şehir dışında olduğu için  aramızda olmayan Van gölü turizm firmasının sahibi Sn. Necip Kartal  Telefonla katılarak  turnuva ve   şöleni düzenleyen dernek başkan ve yönetim kurulun kutlayarak  şampiyon olan  takım için Van gölünde bir otobüs tahsis ederek sporcu ve dernek yönetimini Van Özalp ve Saray ilçelerini  gezdireceklerini belirterek başarılarının devamını dilediler        

                                              

 

         

2010 YILLI FUTBOL TAKIMLARIMIZ TAKIM BAŞKANI
1 ÇUBUKLU SPOR NİHAT TAŞTEKİM
2 DERCEMET SPOR MURAT YILBOĞA
3 DÖNERDERE SPOR ABİDİN BAYKLAK
4 HACIALİ SPOR OSMAN ERALMAÇ
5 KOLO SPOR DENİZ MUŞTU
6 KOLO GÜCÜ SPOR ALİ OSMAN MEREY
7 SAVATLI SPOR M.SIDDIK EBİNÇ
8 SEYDİBEY SPOR FELEMEZ ÖZTÜRK
9 M.ENGIZ SPOR ŞAHABETTİN  SÜRÜ
10 MAMEDELAN SPOR MECİT KAYMAZ
11 MELEHESEN SPOR SUAT MUŞTU
12 DERĞİRMİ GÖL SPOR NİZAMETTİN GÜLAÇAR
13 KERTELAN SPOR MEHMET YANAN
14 SARI KÖY SPOR CENGİZ GÜRSEL
15 BOĞAZKESEN SPOR YILDIRIM ÖZDERE
16 KEŞİŞ SPOR BAYRAM KARAÇOK

 

 

 

Takımlara katılım belgesi yönetim kurulu üyelerince verilen program sona erdi

2010 YILLI FUTBOL TAKIMLARIMIZTAKIM BAŞKANI1ÇUBUKLU SPORNİHAT TAŞTEKİM2DERCEMET SPORMURAT YILBOĞA3DÖNERDERE SPORABİDİN BAYKLAK4HACIALİ SPOROSMAN ERALMAÇ5KOLO SPORDENİZ MUŞTU6KOLO GÜCÜ SPORALİ OSMAN MEREY7SAVATLI SPORM.SIDDIK EBİNÇ8SEYDİBEY SPORFELEMEZ ÖZTÜRK9M.ENGIZ SPORŞAHABETTİN  SÜRÜ10MAMEDELAN SPORMECİT KAYMAZ11MELEHESEN SPORSUAT MUŞTU12DERĞİRMİ GÖL SPORNİZAMETTİN GÜLAÇAR13KERTELAN SPORMEHMET YANAN14SARI KÖY SPORCENGİZ GÜRSEL15BOĞAZKESEN SPORYILDIRIM ÖZDERE16KEŞİŞ SPORBAYRAM KARAÇOK2010 YILLI FUTBOL TAKIMLARIMIZTAKIM BAŞKANI1ÇUBUKLU SPORNİHAT TAŞTEKİM2DERCEMET SPORMURAT YILBOĞA3DÖNERDERE SPORABİDİN BAYKLAK4HACIALİ SPOROSMAN ERALMAÇ5KOLO SPORDENİZ MUŞTU6KOLO GÜCÜ SPORALİ OSMAN MEREY7SAVATLI SPORM.SIDDIK EBİNÇ8SEYDİBEY SPORFELEMEZ ÖZTÜRK9M.ENGIZ SPORŞAHABETTİN  SÜRÜ10MAMEDELAN SPORMECİT KAYMAZ11MELEHESEN SPORSUAT MUŞTU12DERĞİRMİ GÖL SPORNİZAMETTİN GÜLAÇAR13KERTELAN SPORMEHMET YANAN14SARI KÖY SPORCENGİZ GÜRSEL15BOĞAZKESEN SPORYILDIRIM ÖZDERE16KEŞİŞ SPORBAYRAM KARAÇOK
2010 YILLI FUTBOL TAKIMLARIMIZTAKIM BAŞKANI
1ÇUBUKLU SPORNİHAT TAŞTEKİM
2DERCEMET SPORMURAT YILBOĞA
3DÖNERDERE SPORABİDİN BAYKLAK
4HACIALİ SPOROSMAN ERALMAÇ
5KOLO SPORDENİZ MUŞTU
6KOLO GÜCÜ SPORALİ OSMAN MEREY
7SAVATLI SPORM.SIDDIK EBİNÇ
8SEYDİBEY SPORFELEMEZ ÖZTÜRK
9M.ENGIZ SPORŞAHABETTİN  SÜRÜ
10MAMEDELAN SPORMECİT KAYMAZ
11MELEHESEN SPORSUAT MUŞTU
12DERĞİRMİ GÖL SPORNİZAMETTİN GÜLAÇAR
13KERTELAN SPORMEHMET YANAN
14SARI KÖY SPORCENGİZ GÜRSEL
15BOĞAZKESEN SPORYILDIRIM ÖZDERE
16KEŞİŞ SPORBAYRAM KARAÇOK
2010 YILLI FUTBOL TAKIMLARIMIZTAKIM BAŞKANI
1ÇUBUKLU SPORNİHAT TAŞTEKİM
2DERCEMET SPORMURAT YILBOĞA
3DÖNERDERE SPORABİDİN BAYKLAK
4HACIALİ SPOROSMAN ERALMAÇ
5KOLO SPORDENİZ MUŞTU
6KOLO GÜCÜ SPORALİ OSMAN MEREY
7SAVATLI SPORM.SIDDIK EBİNÇ
8SEYDİBEY SPORFELEMEZ ÖZTÜRK
9M.ENGIZ SPORŞAHABETTİN  SÜRÜ
10MAMEDELAN SPORMECİT KAYMAZ
11MELEHESEN SPORSUAT MUŞTU
12DERĞİRMİ GÖL SPORNİZAMETTİN GÜLAÇAR
13KERTELAN SPORMEHMET YANAN
14SARI KÖY SPORCENGİZ GÜRSEL
15BOĞAZKESEN SPORYILDIRIM ÖZDERE
16KEŞİŞ SPORBAYRAM KARAÇOK
 

HABER: Fesih Yorulmaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 17 Kasım 2014
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Ziyaretçi Sayacı

3643567