Özalp Saray Derneği 3. olan kongresi dernek binasında gerçekleşti.


Özalp Saray Kültür ve Dayanışma Derneğinin 3. olan kongresi dernek binasında gerçekleşti. Kongreye tek liste olarak giden ve eski yönetimde de başkan yardımcısı olan Hüsamettin Ağar başkanlığa seçildi. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen kongreye, Kültür Dershaneleri ve Okyanus kolejleri yönetim kurulu başkanı Orhan Özbey, Selen Gümrükleme  yönetim kurulu başkanı ve İGDM başkan vekili Nizamettin Ağar, ,Avukat İlhan Kubilay,  Avukat Sait Şaylığ, Kayatek İnşaat Erol Temel,  Akdoğu İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Işık, İş Adamlarından Cevdet Koçyiğit  Sanatçılar, Tuncer Özalp, Mehmed
ê Serhedê,  Van Gündem gazetesi imtiyaz sahibi Sevda Durgun, basın mensupları ile çok sayıda Özalp’lı katıldı.

Kongrenin Sunuculuğunu yapan Dernek Genel Sekreteri Mehmet Uçkan Tarafından Kongreye telgraf ve mesajları ile katılan Eski Milletvekili Hacı Biner, Prof. Dr. Ahmet Özer, Hakim Faruk Özdemir ve İş adamı Şehabettin Sürü Mesajlarını okuyarak yeni yönetime başarılar diledi.Ve Divan Başkanlığına seçilen Dernek Üyesi Av. Suat Narin ve Divan Üyeleri Mustafa Eralmaç İle dernek Müdürü Fesih Yorulmaz’a Programı bırakıtı.Divan kurulunun seçilmesi, faaliyet raporlarını okuyan dernek Muhasibi Cesim Çiçek ve denetlem hesap raporlarının Okuyan Denetlem Başkanı Mustaf Yiğit  ardından Konuklara söz hakı verildi.

           Özalp Saray Derneğinin bugüne kadar yaptığı organizasyon ve projelerde destekleri ile yanlarında olan Eğitimci Orhan Özbey yaptığı konuşmasında “ Özalp Saray derneği bana göre kendini dernekçilikte aşmış bir kurumdur. Dernekçilikte, amacına ulaşıldığı ve gereklilikleri yerine getirildiği takdirde başarılı olunur. Özalp Saray Derneği bunu başarmıştır. Bugüne kadar yaptıkları da zaten bunu gösteriyor.  Dernek güzel projelere imza attığı sürece bizler her zaman onların yanlarında olacağız. Yeni yönetimin daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

             Derneğin Kurucu üyesi olan Selen Gümrükleme Yönetim Kurulu başkanı ve İGDM başkan vekili Nizamettin Ağar Özalp Saray derneğinin başarıya doymadığını ve yapacak daha büyük projeleri olduğunu söyleyerek “Özalp saray derneği yaptıkları ile ortadadır. Ben inanıyorum ki bundan sonrada çok büyük projelere imza atarak hemşerilerimizin yanında olmaya devam edeceklerdir. Yeni yönetime başarılar diliyorum ve geçmiş dönemlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Eski Başkanı ve Kongrede Üyelerin Divana Önermesi ile Onursal Başkan Seçilen Ekrem Eralmaç, Yeni Yönetim Tarafından Plaket Hazırlamıştı ve Orhan Özbey ,Nizamettin Ağar ,İlhan Kubilay Mehmet Işık Tarafından Takdim edildi

 Onursal Başkan seçilen Ekrem Eralmaç, Dernek olarak hedeflerinin büyük bir bölümünü başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Konuşmasında duygusal anlar yaşayan Eralmaç Şöyel devam etti

    Siz Değerli Hemşerilerimizle Bir arada Bulunmaktan Duyduğum Onur Ve Gururu Sizinle Paylaşmak İstiyorum. Katılımlarınız İçin Hepinize Sonsuz Şükranlarımı Arz Ederim.

Hepiniz Hoş Geldiniz!

                   Aramızda Olamayan Üyelerimize Hemşerilerimize De Siz Değerli Misafirlerimizin Nezdinde Saygı Ve Sevgilerimi Yolluyorum.

Değerli Hemşerilerim

             Bizim Temel Amacımız, Ayrım Yapmaksızın İstanbul’da Yaşayan Bütün Vanlıları Bir arada, Birlik Ve Beraberlik İçinde Görmektir. Olumsuz Düşünceler İçinde Olan Arkadaşların Daha Yapıcı Ve Sorumluluk Alarak Yapıcı Katkılar Sağlamaları Tek Temennimizdir.

             Kurulduğundan Bu Güne Kadar İstanbul, İzmit, Tekirdağ yani çevre illerde Yaşayan Tüm Hemşerilerimize Ulaşılmaya Çalışılmıştır. Ulaştığımız Ve Ziyaret Ettiğimiz Hemşerilerimize Mümkün Olan Faaliyetlerimiz Anlatılmış, Tanıtım Yapılmıştır Bayramlarda Ve Özel Günlerde Sms Yoluyla Elimizde Telefonu Bulunan Üyelerimize Gerekli Duyurular Yapılmıştır.

       Yine Kongre Öncesi Üyelerimizin Görüşü Alınmak Kaydı İle Üyelerimiz Toplantıya Çağrılmıştır. Toplantıdaki Görüşler Doğrultusunda Kongremiz Tertip Edilmiştir.

Değerli Hemşerilerim; Özellikle Şunu Bilmenizi İstiyorum;

         Bilindiği üzere 2006 Aralık ta Derneğimiz Kurucu Başkanlığına seçildikten sonra; yaptığımız olağanüstü genel kurul sonucunda Derneğimize ait bir tesisin olması için planlama yapıladı Arkasından dernek genel merkezimizin fiziki yapılandırılması tamamlandı ve Ortadadır. Dernek Olarak Yaptığımız Çalışmalar Olmasına Rağmen Bazılarının Karalama Ve Yanlış Yorumlarda Bulunmaları Bizi Derinden Etkilemiştir.

         İşaret ettiğimiz söylentiler işimizi biraz zorlaştırmaktadır. Ama biz biliyor ve inanıyoruz ki, birlik ve beraberlik bilincinden uzak oluşmasının yegâne sebebi, bilgi ve beceriden yoksun yeteneksiz, toplumu tanımayan misyonu ve vizyonu olmayan toplumun çıkarını değil, kendi yararını öne koyan bazı kişilerin ibarettir.Biz Derneğimiz birliğimiz içinhiç önemsemedik.Ama gün birlik beraberlik günüdür gelin derneğinizin çatısı altında halkınıza hizmet edin.

            Derneğimizin kuruluşundan bu yana tüm etkinliklerinde emeği geçen herkese ve tüm çalışma arkadaşlarıma, özverili çalışmaları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizleri bir kez daha tebrik ediyor ve dernek yönetici arkadaşlarımın adına saygılarımızı sunuyorum” dedi.

Özalp Saray Derneği 3. Olan kongresi, derneği yeni bir sürece taşıyacak olan Başkan Hüsamettin Ağar’ın konuşması ile devam etti. Ağar konuşmasında “ Biz Özalp Saray Derneğini kurarken üç ilke ile yola çıktık. Bir çocuğu büyütürken ona verdiğiniz sevgi ve şefkat, bir Profösör’ün bilgisi , tecrübesi ve de Hz. Ömer’in adaletiyle  yola çıktık. Geldiğimiz nokta ise ortadadır. Özalp Saray Derneği bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve projeler ile hemşerilerinin yanında olmuştur. Bundan sonrada öyle olacaktır.

Derneğimiz; gerek amacı, gerekse yapılanması bakımından, diğer derneklerden farklıdır.

Şöyle ki;

Derneğimiz siyasi partilerin destekçisi ya da yandaşı değildir olmayacaktır da. Derneğimiz gücünü üyelerinden alan tam bağımsız bir Sivil Toplum Kuruluşu dur. Derneğimizin ne herhangi bir siyasi partiye yakınlığı vardır; ne de ideolojik bir yapılanması söz konusudur. Derneğimizin üyelerini her biri ayrı, ayrı siyasi partilerin üyesi olabilirler. Biz bunu doğal karşılıyoruz. Ancak derneğimizde herhangi bir partinin öne çıkarılması söz konusu değildir. Olmayacaktır da. Renk, dil, yöre ve din ya da mezhep farklılığının, insana ayrıcalık ya da üstünlük sağlamayacağını düşünüyor ve buna inanıyoruz. Derneğimiz Etnik kökene dayalı ayrımcılığı reddetmektedir. Önemli olan insandır. Sizler tarafından kurulan, bu derneğimizin çatısı altında dayanışmaya birliğe ve beraberliğe çağırıyorum. Gelin dostlar, bir ve beraber olalım. Zoru kolay kılalım. Bir elin nesi var. İki elin sesi var. Birlikte kuvvet doğar.

         Hemşerilerimize daha iyi hizmet verebilmek ve olanaklar sağlayabilmek için Özalp Saray ve Dayanışma Derneğini en yakın zaman Vakfa çevireceğiz. İnanıyorum ki bu süreçte Sayın Onursal Başkanımız Sn. Ekrem Eralmaç başta olmak üzere İş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımız bizim yanımızda olacaktır. Bugüne kadar derneğe katkıları olan tüm hemşerilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor değerli konuklarımızı, tüm hemşerilerimi ve Üyelerimizi Sevgi ve Saygıyla Selamlıyorum. Umutlarınız daim olsun

 

Kongrede  seçilen yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor, Başkan Hüsamettin Ağar, Abdulkadir Yanan, Abdüselam Artok, Ali İhsan Merey, Aydın Ertürkmen, Bahattin Kalabalık, Bedrettin Akyol, Bülent Kılıçal, Celal Mağat, Cengiz Gürsel, Cesim Çiçek, Emin Benöz, Fesih Oktay, Halit Çalışır, Haluk Şakar, Hanifi Karakoyun, Kerem Özmentaş, Kiyasettin Özöner, , Mahfuz Erbulun, Medeni Güntürk, Mehmet Uçkan, Mustafa Yiğit, Nihat Taştekin, Nihat Bozkuş, Raif Kurbani, Recep Tanrıtanır, Salih Bozkurt ve Turan Katıldı

Yorumlar  • Yazının Tarihi: 21 Kasım 2014
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Image Map

Ziyaretçi Sayacı

3654802